Sint Joris

Michelin-restaurant op een jagersvuur

De scouts zijn de afgelopen tijd stilletjes bezig geweest met het verdienen van hun jaarinsigne. Een jaarinsigne krijg je door genoeg bepaalde eisen te voltooien voor andere kleinere insignes. 

De eis waar we afgelopen opkomst aan hebben gewerkt is ons ecologisch voetafdruk te verminderen tijdens het koken door in ons geval vegetarisch te gaan eten. De scouts kregen de taak om een zoete aardappelcurry te bereiden op houtvuur. Dus gingen de scouts in hun patrouilles tactisch de taakjes verdelen om de ingrediënten te snijden en een vuur voor te bereiden en na een lichte suggestie van de leiding, ook gelijk de afwas doen. 

Alle patrouilles hebben voor deze gerecht gekozen om te koken op een jagersvuur. Dat is een vuurtechniek waarbij je twee dikke balken parallel naast elkaar zet waarop je een rooster kunt zetten. 

 

Na ongeveer twee uur zat iedereen lekker aan een bord curry met rijst die de leiding toch maar even in de keuken heeft bereid door tijdsdruk. De scouts hebben zeer zelfstandig een goed maaltijd neergezet waar ze trots op mogen wezen en hebben ze weer bewezen scoutingtechnieken onder de knie te hebben zoals vuur maken en hakken. En zo zijn weer een stapje dichterbij het jaarinsigne!